В області зберігаються сотні тонн отрутохімікатів. Утилізувати їх влада не поспішає. Тим часом, ємкості з хімією, розташовані поряд з населеними пунктами, потекли.

За радянських часів на колишньому стратегічному об'єкті у Каланчацькому районі ледь не з усієї області звозили залишки добрив. У 2000 році отруту тимчасово помістили в бетонні контейнери. Але тимчасове місце зберігання стало постійним.

Вивезти та утилізувати небезпечні склади влада обіцяла людям перед кожними виборами. Та як тільки кампанія минала, про хімікати забували.

Читайте також: Поліція затримала нападників, які до півсмерті побили чиновника

За 15 років склад розібрали, а діжки з хімікатами потекли. Наслідки вже відчули люди у селі Мирне, де на околиці просто неба стоять 174 тонни отрути в бетонних резервуарах.

З отрутохімікатами люди у селі пов'язують різке збільшення випадків онкозахворювань.

В селищній раді показали 15-річне листування з Урядом, запевняючи, що зверху лише переводять стрілки до низу. Тепер, зважаючи на децентралізацію, вивезення відходів запропонували здійснювати за гроші сільських бюджетів.

Нам орієнтовно сказали, що вивезення однієї тони отрутомікатів буде коштувати приблизно 7 тисяч доларів. Не буде таких грошей у нас, зовсім не буде,
– сказала селищний голова Мирного Анжела Реут.

По всій Херсонщині зберігається понад дві тисячі тонн небезпечних хімікатів. За підрахунками обласних чиновників, на їх утилізацію необхідно понад 100 мільйонів гривень, які держава не дає.

Екологи вже назвали хімічні склади бомбою уповільненої дії, яка може вибухнути будь-коли.

Читайте також: Міністр екології закликав не сортувати сміття вдома, пояснив чому