Про це у програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Тисяча буде спрямована на підтримку сфер економіки, які "просідають" через карантинні обмеження.

До теми Тисяча Зеленського: хто зможе отримати та на що дозволять витратити виплати для вакцинованих

"Грошова винагорода у жодній країні світу не дала приріст (вакцинованих – 24 канал). Певний відсоток був, але не дала", – наголосив міністр.

Ляшко припустив, що ця сума може стимулювати когось зробити щеплення. Однак першочерговою метою такої виплати є підтримка сфер економіки, які найбільше страждають від карантину.

Насамперед тисяча – це підтримка сфер економіки, які найбільше "просідають",
– наголосив Ляшко.

Наприклад, українці зможуть використати гроші на абонемент у спортзал чи басейн. У такий спосіб влада й "підіймає" економіку, й спонукає до здорового способу життя.

"Це просто такий раціональний підхід, оскільки не підтримуємо всіх, а тих, кому споживач віддає послугу", – наголосив міністр.

Як додав Ляшко, це також стимулюватиме бізнес забезпечити певний сервіс, аби привернути увагу вакцинованого споживача, який хоче витратити цю тисячу гривень.

Дізнайтеся більше Скільки часу можна буде користуватися "тисячею Зеленського": у Мінекономіки розповіли подробиці

Інтерв'ю з Віктором Ляшком на 24 каналі: дивіться відео

"Тисяча за вакцинацію": що відомо

  • Володимир Зеленський у листопаді повідомив про новий стимул громадян до вакцинації. Зокрема, кожному, хто отримав 2 дози вакцини від коронавірусу, держава виплатить по тисячі гривень.
  • За ці гроші можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей чи концертний зал. Також можна буде купити квитки на внутрішні авіа- або залізничні перевезення.
  • Заступниця міністра економіки Ірина Новікова повідомила, що відповідна програма стартує вже 19 грудня. Скористатися послугою можна буде протягом 2022 року.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ініціативу профінансують самі ж українці, які платять податки.