Очільник ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) Тедрос Аданом Гебреісус застеріг про небезпеку нерівномірного розподілу вакцин проти COVID-19 по світу. Про це розповіли у BBC.

Читайте також У ВООЗ відповіли, чи повинні країни вимагати від туристів вакцинації проти коронавірусу

Гебреісус запевнив, що проблеми вакцинації й доступності вакцин для різних країн світу серйозно турбують ВООЗ. Адже світ перебуває на межі "катастрофічного морального падіння" через несправедливий розподіл вакцин.

"Ціну невдачі сплатимо життями"

На думку глави ВООЗ, молодих і здорових людей з багатих країн несправедливо вакцинувати першими, а вразливих людей в бідніших країнах – тільки опісля.

У 49 країнах з високим рівнем доходів станом на січень 2021 року вже введено до 40 мільйонів доз вакцин. Та є країни значно бідніші, де досі тільки кілька десятків людей отримали вакцину.

Я повинен бути відвертим: світ перебуває на межі катастрофічного морального падіння. А ціну цієї невдачі сплатимо життями й грошима – у найбідніших країнах світу,
– заявив Гебреісус.

Яка ситуація з вакцинацією проти коронавірусу в Україні?

14 січня міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що масова вакцинація проти COVID-19 в Україні почнеться в лютому.

План імунізації населення вже затверджений. Протягом 2 років планують забезпечити щеплення для половини українців.

До теми Багаті країни скуповують COVID-вакцини понад потреб: в ООН закликали ділитися