Спалах гепатиту у Вінниці

Про це заявила заступниця директорки департаменту охорони здоровʼя та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко. За її словами серед хворих – 32 дитини.

Також на тему Спалах гепатиту у Вінниці: за добу кількість хворих зросла втричі

Ще 36 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують на підтвердження діагнозу.

Зазначимо, що тиждень тому, 24 жовтня, повідомлялося про 60 госпіталізованих пацієнтів із підтвердженим діагнозом гепатиту A в одному із районів міста Вінниця.

Наразі незрозуміло, що стало джерелом інфекції. Але міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко звернувся до всіх вінничан і закликав споживати воду з мереж тільки після кип’ятіння або ж вживати перевірену бутильовану воду.

Що треба знати про гепатит A

Гепатит A – це вірусна інфекція, яка вражає печінки. Вірус гепатиту A передається через воду і їжу, які були забруднені вірусом, а також через контакт з інфікованими людьми. Симптоми гепатиту A можуть включати жовтяницю (жовтуватість шкіри і очей), втому, втрату апетиту, нудоту та біль у животі.

У більшості випадків інфекція проходить не загрожує життю, але важливо звернутися до лікаря при виявленні симптомів. Інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14 – 28 днів.

Найкращим способом запобігти зараженню гепатитом A є вакцинація. Проти гепатиту A немає специфічних ліків і терапія направлена на полегшення симптомів і має містити відпочинок та правильне харчування, щоб зменшити навантаження на печінку.