Дорога приватна медицина

– Відсутність конкуренції створює дуже високі ціни на ринку. Тобто є два варіанти: або ти йдеш в державну лікарню, де буде обшарпаний ковролін та переповнені палати і все одно будеш платити на кожному кроці, або йдеш у приватну клініку, де нормальні людські умови, але платиш дуже дорого.

– Німеччина дорожча, ніж Україна, Ізраїль вже зрівнявся цінами з Україною у приватних клініках. Тому вони складають високу конкуренцію, але при цьому вони набагато ефективніші.

Головна проблема, що, фактично, нічого реформа не дала, яка була оголошена рік тому. Якщо подивитись на те, як все відбувається, звісно, оптимізму це не викликає.

– Є дуже серйозне лобі (тиск, на законодавців і державних чиновників з метою прийняття чи відхилення тих або інших законів – "24") зі сторони лікарів. Деякі лікарі державних клінік отримують досить великі гроші "чорною" готівкою. Я, наприклад, робив дві операції, сплативши по 1000 доларів за одну операцію у державній клініці.

Правильно було б, якби був касовий апарат і гроші розподілялись для того, щоби відремонтувати приміщення, дати щось медсестрі і ще комусь і т.д. Зараз це все тіньовий сегмент.