На його думку, кількість визнаних вакцин для європейців має бути обмежена тими, використання яких вже дозволило Європейське агентство лікарських засобів. І інших схвалювати не треба.

До теми Австрія та Нідерланди відкрилися для вакцинованих українців

Наразі їх, визнаних у Франції й Європі, а також у низці інших країн, всього чотири. Щодо низки інших вакцин, зокрема російських і китайських, Франція каже своїм партнерам: "Будьте обережні, скажіть "ні" цим вакцинам",
– заявив чиновник.

Які вакцини визнали у ЄС:

Джерело: EMA

  1. Moderna/Spikevax,
  2. Pfizer-BioNTech/Comirnaty,
  3. Johnson&Johnson/Janssen,
  4. а також вироблену на європейських заводах Oxford-AstraZeneca/Vaxzevria.

Нині EMA розглядає для схвалення німецький препарат CureVac (CVnCoV), американський Novavax (NVX-CoV2373), російський "Супутник V" та китайську вакцину Sinovac Vero Cell (більш відома, як CoronaVac).

Загалом на схвалення додаткових вакцин регулятором ЄС очікує багато країн. Адже вакциновані схваленими препаратами мандрівники можуть подорожувати країнами Євросоюзу без самоізоляції чи ПЛР-тесту. Найбільший скандал навколо вакцини AstraZeneca індійського виробництва (Covishield). У ЄС не схвалили вакцину через те, що індійський Інститут сироватки, який займається виготовленням препарату, не подав заявку на схвалення.

Влада Індії вже пригрозила, що не визнає вакцини ЄС і не пускатиме в країну мандрівників, щеплених європейськими препаратами, поки Євросоюз не схвалить вакцини, вироблені в Індії.