Більшість із них відомі – харчування, відмова від куріння та оптимальна вага. Але є й інші поради, що доплюсують вам декілька років.

Порада номер один – заведіть собаку. Чотирилапе створіння змушує бути активним, а отже, зменшує ризик серцевих хвороб.

Довголіттю сприяє зубна нитка. Чимало досліджень пов'язують зубний наліт та ризик ранніх інсультів та інфарктів. А все через надмір бактерій. У роті вони не затримуються, а от потрапивши у кровообіг, переносять запалення по всьому тілу.

Третій чинник – горіхи. Британські вчені оприлюднили дослідження, де люди, що їли горіхи декілька разів на тиждень, мали суттєво нижчий поріг смертності. Ці плоди багаті на антиоксиданти та ненасичені жирні кислоти, яких потребує серце.

Необхідні йому й макроелементи. Особливо калій і магній. Вони взаємозалежні. Недостатність магнію спричиняє надмірне виведення калію. Водночас магній сприяє збільшенню вмісту калію, а це прямий вплив на роботу м'язів. Щодо магнію, то його п'ята частина знаходиться в серці, тому воно першим відчуває його недостачу.

І наостанок, допомагайте іншим. Нещодавно вчені проаналізували 40 різних досліджень із волонтерами. Виявилося, що в них на 20% більші шанси бути довгожителями. Лікарі давно помітили, що в таких людей рідше трапляється депресія, кров'яний тиск нижчий та й проблем із серцем суттєво менше.