Науковці світу склали список 7 ворогів імунітету, на які ми звертаємо менше уваги.

Пестициди

Останніми роками їх взяли на озброєння як великі господарства, так і милі бабусі з невеличкими городами. Якщо використовувати ці речовини хоча б 6 разів на рік, то шанси захворіти, наприклад, на ревматичний артрит, зростуть у 2,5 рази.

Забруднене повітря

Забруднене повітря теж підриває імунну систему. Вберегти себе непросто, однак лікарі рекомендують займатися спортом в чистих зонах і обирати такі маршрути до роботи чи для відпочинку, де приємно вдихнути повітря.

Антибактеріальне мило

Лікарі наполягають – не створюйте стерильних умов для свого організму, а особливо для дітей. Американське дослідження довело: діти, що користуються таким милом, більш схильні до харчових алергій.

Цукор

Лікарі не надто високої думки про цей продукт, а от імунологи додають: цукор пригальмовує здатність білих кров’яних тілець швидко атакувати бактерії.

Антибіотики

Їхня проблема в тому, що вони не розбираються, хто тут хороший, а хто шкідливий, і цим руйнують захисні організми. А якщо з самого дитинства перейти на лікування антибіотиками, то вони навіть розвиватимуть схильність до певних хвороб.

Брак сну

Доведено, якщо тиждень спати по 4 години, здатність боротися з грипом зменшиться вдвічі.

Відчуття самотності теж шкодить нашому здоров’ю. Дослідники стверджують, що ми частіше хворіємо, якщо мало спілкуємося та відчуваємо брак соціальних контактів.