Якби кожен дорослий та учень середньої школи у Великій Британії проводив 2 тести на тиждень, це дало б понад 1 000 тонн сміття кожні сім днів. Про це розповів доктор Крістіан Данн – старший викладач зоології в Університеті Бангора й борець за екологію.

Увага Фільтрує повітря: у Будапешті створили особливий мурал

Криза через забруднення пластиком

За його словами, коронавірус змусив нас використовувати ще більше пластику, але це не означає, що треба відмовитись від проведення тестів на недугу.

Вони стоять на першому плані нашої здатності контролювати вірус і допомагати країнам повернутися до нормального життя,
– наголосив він.

Так само незліченні тонни пластику, використані при розробці, виробництві, транспортуванні та доставці вакцини, необхідні для боротьби з недугою. Пластик ще раз показав, яким універсальним та рятівним продуктом може бути.

Однак викиди, що засмічують наші вулиці, значно збільшились.

Увага Біткойн загрожує екології: одна транзакція залишає величезний вуглецевий слід

"Театр гігієни" та як зменшити використання пластику

Цікавим аспектом усього цього є феномен, який називається "театр гігієни". Його виявили нещодавно. Тобто приватні особи та компанії переконують, ніби борються з пандемією, але реального ефекту від них немає.

Усе починається від неодноразово неправильно змінених одноразових масок для обличчя до використання одноразових ламінованих меню в ресторанах. Втім, як можна збалансувати використання пластику?

Крістіан Данн наголосив, що, наприклад, одноразова маска для обличчя може завдати шкоди клімату в 10 разів більше, ніж бавовняна багаторазова.

"Нам потрібно рухатись до "уважної зручності": приділяти трохи більше уваги нашим діям і бути дещо уважнішим один до одного та до планети", – наголосив науковець.

Що робити з їжею на виніс

Крім цього, продажі на виніс зросли до 600% під час локдауну. Це теж приносить гору одноразового пластику на звалище. Прикладом так званої уважної зручності може бути схема, згідно з якою всі кафе в місті використовуватимуть один і той же тип багаторазових чашок. Клієнти платять заставу за чашку, яку можна повернути будь-якому з них. Схожу схему можна використовувати й для доставок їжі.