Про це в інтерв’ю "ТСН" розповіла завідувач Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю и моніторингу захворювань МОЗ України Тетяна Діхановська.

За словами епідеміолога, поки що епідеміологічна ситуація захворюваності на грип в Україні стабільна, а її пік припадатиме на лютий-березень 2017 року.

Епідеміологічна ситуація захворюваності на грип та ГРВІ по Україні, зокрема і по Києву, станом на 5 жовтня абсолютно стабільна. Граничний рівень по Києву менший на 32% від можливого на цьому тижні. Сезон захворюваності на грип та ГРВІ вже почався з 3 жовтня і триватиме до середини травня 2017 року. Ми очікуємо, що грип почне свій підйом у середині грудня з піком у лютому-березні 2017 року. І по закінченню цього терміну, до квітня, ми побачимо зниження і навіть сходження нанівець,
– розповіла Діхановська.

Читайте також: В Україну йде грип, імунітету до якого в населення немає, – вірусолог

Як зазначила епідеміолог, вакцини не дають стовідсоткової гарантії захисту від грипу, однак зможуть уберегти від летального результату.

"Якихось особливих методів для профілактики грипу немає, вони стандартні. Загартовуватися. У натовпі триматися подалі, хоча б на відстані 1,5-2 м, від людей, які кашляють або чхають. Не переохолоджуватися. Вживати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни. Носити із собою вологі серветки зі спиртом або інші знезаражувальні засоби, щоб протирати руки після того, як ви трималися за ручки дверей у транспорті, громадських приміщеннях. Про ефективність вакцин теж можна багато говорити. У минулому сезоні у нас реєструвалася незвично підвищена смертність від ускладнень від грипу, але серед померлих не було жодного щепленого. Тобто навіть якщо вакцинована людина захворіла, то ускладнень у неї не було – це стовідсотково", – радить Діхановська.

Читайте також: В Україну може прийти новий штам вірусу, – лікар