Про це в коментарі сайту "24" розповіла Алла Циганкова, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України".

Ми у статті, яка розміщена на сайті Запорізького обласного лабораторного центру по профілактиці гострих кишкових захворювань надали дані, що станом на 5 серпня цього року на холеру обстежено 3790 людей. І у п’яти хворих на гостру кишкову інфекцію виділені холероподібні ембріони. Але це не холера. Це вібріони, які викликають одиничні випадки захворювання. А холерні вібріони викликають захворювання, які характеризуються швидким розповсюдженням. Тому реєструються масові випадки захворювання. Це звичайні гострі кишкові інфекції, викликані холероподібним ембріоном. Він безпечний для оточуючих, – зазначила Циганкова.

За її словами, коли проводилося епідеміологічне дослідження, то хворі, у яких виділені ці вібріони, пов’язували це захворювання з купанням у відкритих водоймах.

Постраждалі звернулися за медичною допомогою в інфекційні стаціонари. Хворих на гострі кишкові інфекції пролікували, наразі вони виписані з лікарні і почувають себе задовільно, – підкреслила інфекціоніст.

Завідувач відділення небезпечних інфекцій наголосила, для відкритих водойм холероподібні вібріони є, так би мовити, нормальною мікрофлорою. Якщо люди використовують цю воду з відкритої водойми для миття посуду, овочів чи фруктів або ж ковтають її під час купання, то тоді можуть виникнути ці захворювання.

Нагадаємо, 11 серпня у ЗМІ з’явилася інформація про випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію і п’ять випадків захворювання холерою в Запорізькій області.

Довідково: холера – гостра інфекційна хвороба. Захворювання холерою відносять до категорії особливо небезпечних бактеріальних інфекцій. Холера проявляється вираженою частою діареєю, що призводить до значних втрат рідини і зневоднення організму. Передається побутовим (брудні руки, предмети, посуд), харчовим і водними шляхом. Останнє, забруднене джерело води, є найбільш поширеним.

Читайте також: Депутати хочуть ввести обов’язкове медичне страхування з 2018-го