"Якщо людина порахує, скільки п'є, вона може зрозуміти, зловживає алкоголем чи ні, і які дози викликають у неї ту чи іншу реакцію", - сказав він.

Галіч підкреслив, що МОП (Міжнародна організація праці) запровадила поняття "одна стандартна доза алкоголю", яка дорівнює 12,8 г чистого алкоголю.

МОП визначила межі помірного споживання алкоголю: для чоловіків - менше, ніж 14 стандартних доз алкоголю в тиждень; для жінок - менше, ніж 9 доз на тиждень; не більше 5 доз алкоголю за один день для чоловіків і жінок; наявність хоча б 3 днів у тиждень без споживання алкоголю.

Експерт навів приклади кількості "стандартних доз алкоголю" в різних популярних алкогольних напоях: 1 пляшка пива (500 мл) містить 2 дози, 1 пляшка столового вина (700 мл) - 6 доз, 1 келих столового вина (150 мл) - 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 40% (700 мл) - 20 доз, 1 чарка лікеру - 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 60% - 30 доз.

До слова, половина горілки, яка продається в Україні, - фальсифікат. Про це заявив директор Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України Анатолій Вієвський.