Відомо, що не всі старі клітини вмирають. Деякі з них можуть зберігатися в організмі, вони не можуть ділитися, але здатні генерувати хімічні сигнали. За словами вчених, останні можуть відіграти важливу роль в боротьбі зі старінням.

Читайте також: Канадські вчені створили ліки від втрати пам'яті

Вчені випробували сенолітики – групу експериментальних препаратів, які вибірково знищують старі клітини, пише TechnologyReview.

У експерименті взяли участь 14 людей, які страждають від ідіопатичного легеневого фіброзу (ІЛФ).

Ідіопатичний легеневий фіброз – що це?
Це захворювання легень, яке прогресує, воно характеризується розвитком неінфекційного запального процесу в стінці альвеол.

Хвороба найчастіше спостерігається у осіб похилого і старечого віку. Фактори ризику – паління сигарет, гастроезофагальний рефлюкс, генетичні фактори, вплив пилу металів або пилу деревини.

Протягом трьох тижнів пацієнти приймали по 2 таблетки, які, на думку вчених, могли очистити їх від старих клітин. Вони приймали ліки від лейкемії дасатініб (dasatinib) і добавку під назвою кверцетин (quercetin).

Наприкінці експерименту учасники могли долати великі відстані, за той час раніше. У них покращилося самопочуття. Вчені зазначили, що у учасників не було яких-небудь серйозних побічних ефектів.

Попри те, що дослідження досить невелике, це досить значний прорив в лікуванні пов'язаних з віком захворювань, таких як ІЛФ.


Експериментальні ліки від старіння успішно випробували на людях

Наразі дослідники проводять тести у групі над 15 пацієнтами з легеневими захворюваннями і вивчають групу з 20 осіб, які страждають хронічним захворюванням нирок. Якщо ефективність препаратів доведуть і уникнуть небажаних ефектів, в подальших дослідженнях будуть залучатися люди з менш небезпечними для життя хворобами.

Цей експеримент був попереднім. Експериментальні ліки навіть не ввійшли у першу фазу триетапної структури тестів.

Для того, щоб ліки отримали схвалення Адміністрації з контролю за продуктами харчування і лікарськими засобами США, вони повинні пройти кілька фаз триетапної структури тестів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.