Як повідомили 24 каналу в Кіровоградському обласному лабораторному центрі, обоє не були щеплені проти вірусу і мали супутні захворювання.

Читайте також: Скільки людей померли від грипу: сумна статистика

Коли ж хворих з'явились симптоми грипу, почали лікуватись удома й запізно звернулися за допомогою лікарів.

Грип – що це?
Грип – це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

"Чоловік перебував у групі медичного ризику, мав супутні захворювання: важку форму хвороби печінки. У нього розвинулася тяжка форма двобічної геморагічної пневмонії і, на жаль, він помер. Також померла 38-річна мешканка з Кропивницького, яка перебувала також в групі медичного ризику. Вона мала порушення імунітету та була ВІЛ-інфікованою", – пояснила заступниця директора Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук.

Дивіться відеокоментар Надія Оперчук про ускладнення грипу:

Грип – симптоми
  1. Висока температура, яка тримається мінімум п'ять днів.
  2. Лихоманка.
  3. Головний біль.
  4. Ломота у м'язах і суглобах.
  5. Загальна слабкість.
  6. Втрата апетиту, можливо, нудота.
  7. Кашель, що може тривати більше, ніж два тижні.
  8. Нежить.

До слова, за тиждень з 25 по 31 березня Україні зареєстровано одна смерть внаслідок грипу. Захворіло 137 916 людей, 66,3% з яких – діти віком до 17 років.


Грип в Україні

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.