Другий день поспіль в країні фіксують понад 4 тисячі смертей від COVID-19. За минулу добу в Індії зареєстрували 4 120 летальних випадків внаслідок хвороби та 362 727 нових хворих.

До теми ВООЗ оголосила індійський варіант коронавірусу міжнародною загрозою

Натомість позаминулої доби, 11 травня, в країні померли 4 205 хворих. Тоді ж хворобу виявили у 48 421 людини.

Особливо складна ситуація в сільських районах Уттар-Прадеш. Це найгустонаселеніший штат Індії з населенням понад 230 мільйонів.

Окрім цього, в Індії циркулює небезпечний штам коронавірусу з потрійною мутацією (штам В.1.617). Днями Всесвітня організація охорони здоров'я змінила класифікацію "потрійного мутанта" з Індії на "небезпечний варіант", який загрожує усьому світу. За попередніми даними штам В.1.617 поширюється швидше оригінального вірусу і й вміє обходити частину захисних механізмів, які надаються вакцинами.

При цьому попередні дані свідчать про те, що сучасні COVID-вакцини "залишаються ефективними в запобіганні захворювання і смерті інфікованих" варіантом В.1.617.

Ситуація з коронавірусом в Індії: що відомо

  • У лікарнях бракує місць, хворим не вистачає кисневих балонів. Останніми тижнями крематорії та традиційні для Індії місця самостійної кремації померлих перевантажені. Тепер спалювати померлих доводиться просто на площах, паркінгах чи в міських парках. На мусульманському кладовищі міста теж уже майже не залишилося місця для нових могил.
  • На думку представника ВООЗ, головною причиною поширення інфекції є недотримання громадянами карантину, зокрема нещодавні масові гуляння.
  • Виявилось, що небаченого тиску від людей зазнала й система охорони здоров'я країни. Пацієнти з легкими симптомами хвороби в паніці відвідували лікарні, хоч могли залишитися вдома та пролікуватися там же.
  • На Гоа у кожного другого протестованого на COVID-19 результат виявляється позитивним.