За словами волонтера, у зоні АТО почастішали випадки ураження сказом свійських та домашніх тварин. Загроза виникла у зв’язку із збільшенням популяції лисиць на тлі заборони полювання на території зони збройного протистояння. Зупинити хвилю зараження, на думку Сергія Шахова, можна було б контрольованим відстрілом хворих тварин. Цю функцію мала б виконати Українська організація мисливців та рибалок (УОМР), діяльність якої на території зони АТО нині заборонена з 2014 року.

"Така тенденція дуже небезпечна. В країні практично відсутня вакцина проти сказу. А на Донбасі її узагалі немає. За моєю інформацією на території ЛНР уже є випадки ураження не тільки тварин, а й, навіть, людей. Я вимагаю негайної реакції з боку керівництва області, доки ще не пізно. Потрібно терміново зібрати засідання штабу з надзвичайних ситуацій", — написав Сергій Шахов.

За його словами, підстави для занепокоєння обгрунтовані ще й відсутністю контролю за стихійною торгівлею м’ясом та іншими продуктами тваринного походження.

Купуючи м’ясо на Донбасі ви ніколи не можете знати ані якої воно якості, ані навіть його походження. Справа в тому, що його взагалі ніхто не перевіряє. Комісії, у складі представників санітарної та ветеренарної служб, а також правоохоронців, не мають таких повноважень,
— розповідає громадський діяч.

Сергій Шахов упевнений, що керівництво Луганської та Донецької областей повинно негайно вжити заходів аби зупинити поширення сказу, а також ввести ретельні перевірки якості продуктів тваринного походження. Крім того, він вимагає від Міністерства охорони здоров’я забезпечити медичні заклади на території зони АТО достатньою кількістю вакцини. Інакше епідемія загрожуватиме не лише Донбасу, але й усій Україні.

Це вже не смішно! На Донбасі назріла реальна загрозаепідемії сказу. Вчора отримав одразу кілька тривожних дзвінків ...

Posted by Сергій Шахов on 9 вересня 2015 р.

Читайте також: У Красноармійську — карантин через вірус сказу