Про це пише METRO.

Більшість представників дрібних котячих є носієм паразитичних мікроорганізмів під назвою токсоплазма, які можуть викликати серйозні проблеми з пам'яттю і інтелектом у дітей. Найчастіше токсоплазма передається через контакт з фекаліями тварини, після чого вона осідає в м'язових волокнах і клітинах мозку.

Цими паразитами заражена третина людства, причому більшість носіїв шкідливих мікроорганізмів навіть не підозрюють своєї хвороби. Токсоплазмоз часто не викликає ніяких симптомів, однак при цьому у людини можуть значно знизитися когнітивні функції мозку, особливо це стосується дітей.

У дослідженні взяли участь 1755 дітей у віці від 12 до 16 років, в результаті чого вчені відзначили, що учні сильно відстають в читанні і мають низьку успішність у цілому.

Читайте також: Про що говорить біль у різних частинах тіла

Проте вчені вже працюють над вирішенням цієї проблеми, на їхню думку сироватка вітаміну Е допоможе нормалізувати когнітивні функції мозку.

Нам належить провести тривалі дослідження, щоб підтвердити ефективність застосування вітаміну Е при захворюванні токсоплазмозом,
— повідомляють вчені.