Окрім того, додаткові загрози створює виробництво, яке часто супроводжується викидами неперероблених стічних вод, що забруднюють довкілля.

За словами голови парламентського комітету з екологічної безпеки Ірини Сех, зараз в Україні – критичний стан з використанням та охороною водних ресурсів у цілому. Нардеп каже, що впродовж останніх чотирьох скликань депутати не внесли жодних змін до водного кодексу України, через що на берегах річок з численними порушеннями будують різноманітні котеджі чи відпочинкові комплекси.

Також Сех додає, що розподіл коштів держбюджету, виділених на Загальнодержавну цільову програму "Питна вода", від 2010 року здійснювали нерівномірно й непрозоро.

Водночас, на думку вчених, ймовірно, що до 2025 року більше 3 мільярдів мешканців планети страждатимуть від нестачі води, а дефіцит прісної води до цього часу збільшиться до 2 трильйонів кубічних метрів на рік.

Нагадаємо, з жовтня минулого року прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що запасів прісної води країні вистачить на сотні років.