Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що залучення волонтерів та студентів є стандартною процедурою. І до цієї практики вдаються в інших країнах.

До теми У ВООЗ вважають, що ситуація з коронавірусом стабілізувалась на високому рівні

Для чого це потрібно?

На думку експертів з ВООЗ, це дозволить заповнити прогалини та задовольнити очікування уряду щодо охоплення вакцинами цільових груп населення до кінця 2021 року.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко теж вважає, що українські лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків і лікарів-інтернів. У такому випадку лікарі матимуть більше часу для пацієнтів з іншими хворобами.

Віктор Ляшко

“Українська система охорони здоров’я задіяна на повну потужність. Тому лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом із ними проводитимуть щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації, щоб у лікарів було більше часу для виконання своїх основних функцій, адже інші хвороби нікуди не ділися”.

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров'я в кожній країні. І через те, що основні ресурси зараз працюють для протидії пандемії, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Саме тому необхідно залучати студентів-медиків, адже це допоможе знизити навантаження на лікарів та професійних медиків.

Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок,
– зауважив Хабіхт.

Він також підкреслив, що у програмі тренінгу є інформація про всі вакцини, які нині використовуються в Україні. Зокрема й про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, до прикладу Moderna mRNA-1273.

Темпи вакцинації в Україні:

Джерело: МОЗ

  • За минулу добу, 6 липня, в Україні провели 93 554 щеплень проти COVID-19. 36 023 людей отримали першу дозу вакцини, а 57 531 – другу.
  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу щеплено 2 136 563 людей, 955 607 з яких вже повністю імунізовані.
  • Загалом в країні проведено 3 092 168 щеплень проти COVID-19.