Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко заявив, що смертність від коронавірусу в Україні може зрости. Особливо на це може вплинути поширення нового штаму з Індії.

До теми Новини про коронавірус 22 квітня: вакцинація співробітників компаній в Україні, рекорд в Індії

Ми дивимося, як реалізуються сценарії, розроблені Київською школою економіки, за епідемічною моделлю, використовуваною також і урядом. Коли ми говоримо про сценарії, то ми їх розглядаємо до кінця першого півріччя 2021 року. Це означає, що на кінець першого півріччя поточного року з початку епідемії в Україні від COVID-19 можуть померти від 55 тисяч до 75 тисяч осіб,
– заявив він.

Нині світом поширюється новий штам коронавірусу, який має 2 мутації. Вперше його виявили в Індії. Хоч вчені поки що не встановили, чи є цей штам заразнішим та смертельнішим за інші, він непокоїть експертів.

Поширення у світі "індійського" штаму вірусу, його подальше дослідження й у разі, якщо він є більш поширюваним, більш смертоносним, більш критичним в питанні тяжкого перебігу хвороби, його можлива поява в Україні може мати негативні наслідки з погляду прогнозів,
– зауважив Ганиченко.

При цьому він додав, що нині в Україні стабільна ситуація з COVID-19. І поки що вона прогнозована та рухається за "середнім" сценарієм розвитку епідемії.

Ситуація з коронавірусом в Україні: що відомо

Джерело: фейсбук Максима Степанова

  • За минулу добу в Україні виявили 16 235 нових хворих на COVID-19. До лікарень госпіталізували 3 904 людини.
  • Від ускладнень коронавірусу померло ще 470 пацієнтів. Водночас виписали 18 831 людину.
  • За весь час пандемії в Україні зафіксували 1 990 353 випадки зараження коронавірусом. 1 533 303 з них вже подолали хворобу. А ось 41 266 хворих, на жаль, померли.