Смерть від вакцинації

У місті Біла Церква (Київська область) помер 3-річний хлопчик. Відомо, що напередодні у дитсадку провели вакцинацію проти поліомієліту. Точну причину смерті з'ясовують експерти.

– Сталася страшна трагедія. Батьки стверджують, що це трапилося після вакцинації. Але ми повинні розуміти, що причини будь-якої смерті можуть бути оголошені лише після судово-медичної експертизи. Та інформація, яку мають правоохоронні органи, дуже різнобічна. Йдеться про те, що батьки вчасно не відреагували на показники захворювання, у МОЗ наголошують на попередніх висновках. Я взяла це питання під особистий контроль. Бо важливо, щоб не відбувалося інформаційної маніпуляції під час періоду вакцинації.

Я думаю, що 8-10 грудня вже будуть остаточні результати.

Імунізація

– В Україні дуже велика дитяча смертність. Кожен випадок індивідуальний. Вакцинація відбувається у всьому світі. Треба робити все, щоб попереджати інфекційні захворювання. Ми не можемо зволікати, щоб це стало для України масовим .

Є хвороби від яких не можна вберегтися інакшим методом окрім щеплення.

– Всесвітня організація здоров’я займається тим, що контролює спалахи різних хвороб у різних країнах. Україна важлива для європейських країн, бо спалах хвороби у нас може бути небезпечним і для них.

Для наших громадян можуть зачинитися європейські кордони, якщо не буде відбуватися вчасно вакцинація. Це питання безпеки.