Про те, що нардепам зроблять тести на коронавірус, мовиться у повідомленні на сайті Верховної ради.

Читайте також: У Шахова підтвердили коронавірус: з ким контактував нардеп

Наразі депутат Шахов перебуває на самоізоляції. Також епідеміологи встановлюють усіх людей, які контактували з ним, для проведення необхідних тестів.

Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на своїй фейсбук-сторінці повідомила, що усім депутатам, які контактували з Шаховим рекомендовано самоізолюватись.

Вона також наголосила – тим, хто не контактував напряму, самоізоляція не потрібна, а тест на коронавірус без симптомів захворювання проходити не треба.

Щодо себе Кравчук написала, що із Шаховим не контактувала, почувається добре і їй самоізоляція не потрібна.

Реакція депутатів "Голосу"

Народні депутати фракції "Голос", які раніше контактували із Сергієм Шаховим, теж будуть в самоізоляції. Про це заявили у пресслужбі партії. Як повідомив член фракції "Голос" Ярослав Юрчишин він був одночасно з Шаховим 12 і 13 березня на телевізійних ефірах.

Водночас у "Голосі" запевнили, що всі депутати фракції максимально дотримуються заходів, передбачених карантином. Вони мінімізували усі соціальні контакти і з'являються лише на необхідних публічних заходах.

Додатково у Верховній Раді проведуть санітарно-епідеміологічні заходи у комітетах, у роботі яких він брав участь.

Співробітники Міністерства охорони здоров’я вже прибули до Верховної Ради України для проведення необхідних дій.

Зверніть увагу Депутат Юрчишин, який контактував із Шаховим, розповів про свій стан

Реакція нардепів "Слуги народу"

Нардепка від фракції "Слуга народу" Юлія Овчинникова входить у той же профільний комітет, що й інфікований коронавірусом Шахов. Як і більшість її колег з комітету з питань екологічної політики та природокористування, жінка вирішила самоізолюватися. Про це вона повідомила у фейсбуці.

У зв’язку з тим, що ми всі були присутні на засіданні комітету 12 березня після повернення колеги з Франції, я прийняла рішення про самоізоляцію на 2 тижні,
– написала Овчинникова.

Працювати вона продовжить, однак вже в онлайн-режимі.

Дивіться відео: коментар нардепки від "Слуги народу" Ірини Верещук

Що відомо про зараження Шахова? Депутат прилетів з Женеви 11 березня, переночував вдома, а наступного дня був в місті. Він відвідував свій комітет. Однак вже після цього з'явились симптоми хвороби. 18 березня повідомили, що в депутата позитивні тести, відтак діагноз – коронавірус підтвердили.

Коронавірус в Україні: головне

  • Станом на 18 березня в Україні лабораторно підтвердили 14 випадків зараження коронавірусом Covid-19, 2 з них – летальні.
  • Україна 12 березня ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня. Також держава закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
  • Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії. У Житомирській та Чернівецькій областях з 17 березня ввели режим надзвичайної ситуації.


Як не захворіти на коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.