Такий висновок зробили італійські вчені. Дослідження опублікували в журналі Science.

Дослідники, скориставшись супутниковими даними, розробили новий атлас такого явища, як світлове забруднення. Атлас показує, наскільки сильною є засвітка в різних регіонах планети.

За словами науковців, світло від штучних джерел розсіюється в нижніх шарах атмосфери. Таке явище не тільки перешкоджає проведення астрономічних спостережень, а суттєво змінює ритми життя живих істот.

На думку авторів дослідження, їх атлас стане зручним інструментом для вивчення впливу світлового забруднення на здоров'я людей та природні екосистеми.

Щоб збільшити карту натисніть на зображення.

На карті чорним позначені місця, де можна бачити природне нічне небо, синім – місця, де ночами сильніше звичайного світиться кромка горизонту. Зелене світло означає від 8 до 50% більш світлу ніч. Жовті зони в легенді карти позначені як ті, де природне небо втрачене. Червоним позначені ті місця, де нашу галактику неможливо побачити навіть за безхмарної ночі.

Атлас демонструє, що 99% жителів США і Європи живуть під засвіченим небом. А до прикладу в Сінгапурі, ніколи не буває справжньої ночі, оскільки її замінюють штучні сутінки.

Читайте також: Життя після людей: науковці показали, як вмиратиме планета