У такий спосіб влада створила законні підстави для масового знищення цих тварин через виявлений у них раніше мутований коронавірус. Це рішення 21 грудня ухвалив данський парламент, повідомляє агентство AFP.

Читайте також У Данії викопають мільйони убитих через COVID-19 норок: коли саме

Законодавча ініціатива створює правову основу для знищення всіх норок на данських фермах і вводить тимчасову заборону на реінтродукцію і утримання нових норок до 31 грудня 2021 року,
– йдеться в тексті документа.

Також документ містить положення про компенсації за вбитих особин норки і виробничі втрати для всіх заводчиків норок за збитки, яких вони зазнали в результаті введення тимчасової заборони.

"Мета пропозиції – запобігти поширенню COVID-19 серед норок через значний ризик для здоров'я населення", – йдеться у джерелі.

Закон не поширюється на зоопарки, цирки або на приватних осіб, які утримують максимум п'ять норок. Порушення закону може потягти за собою штраф або ув'язнення на термін до шести місяців.

Що відомо про спалах коронавірусу серед норок

  • 4 листопада прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що "усі норки в Данії повинні бути вбиті". Вона повідомила, що від цих тварин нібито поширюється мутований коронавірус.
  • Уряд Данії наказав знищити 17 мільйонів норок, яких вирощували на фермах.
  • Згодом про випадки вірусу серед норок повідомили Іспанія, Швеція, Нідерланди, Італія та США.
  • Тисячі норок поховали на рівні 1 метр під землею на території військового полігону. Проте глибина виявилася недостатньою, тому тіла норок фактично виштовхує з могил.