Про те, що країна хоче відмовитись від AstraZeneca, повідомило Данське агентство з лікарських засобів. Це радикальне рішення планують прийняти через зв'язок вакцини з тромбоутвореннями.

До теми Чому відкликали Johnson & Johnson в ЄС та США: все, що відомо про вакцину

До речі, Данія є першою країною, яка призупинила використання AstraZeneca через повідомлення про тромби. Це сталось ще 11 березня.

Окрім AstraZeneca, в країні поки що схвалені вакцини Pfizer, Moderna і Johnson&Johnson. Але в країні призупинили введення вакцини J&J одразу після повідомлень з США про те, що вакцина може викликати тромби.

Вакцинація у Данії: що відомо

Копенгаген отримав близько 1,5 мільйона доз різних вакцин в межах закупівель ЄС. В країні вже використали близько 1,3 мільйона доз. З них 202 920 ін'єкцій були зроблені вакциною від AstraZeneca, а майже 1,2 мільйона – вакциною Pfizer.

AstraZeneca, тромбози й хаос: реакція різних країн ЄС

  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило, що переваги вакцини значно більші, ніж ризик виникнення тромбозів.
  • Всупереч цій пораді деякі країни ЄС, зокрема Велика Британія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Іспанія та Нідерланди ввели різноманітні вікові обмеження на використання препарату.
  • Португалія закликала всі країни ЄС прийняти одне і те ж обмеження, дозволивши використання цієї вакцини лише на людях 60 років.

Окрім цього, активна дезінформація щодо неефективності вакцини для літніх людей підірвали довіру до вакцини.