Деталі від Ляшка

Міжнародні COVID-сертифікати видаватимуться відповідно до вимог національних законодавств або міжнародних договорів. Документ дозволятиме перетинати кордон у разі, якщо країна вимагає вакцинацію.

Рекомендуємо Як вакцинуватися проти COVID-19 без декларації або в іншій області

Правила складання цього сертифікату визначені в міжнародних медико-санітарних правилах. Його можна видавати, якщо людина отримала повний комплекс проведених щеплень вакциною, яка дозволена до використання ВООЗ,
– заявив головний санлікар.

Водночас він зазначив, країни обговорюють цифрові сертифікати, які міститимуть не тільки дані про вакцинацію, але й про наявність антитіл чи негативний COVID-тест. Це пов'язано з глобальним дефіцитом вакцин та обмеженим доступом до них.

Переваги COVID-сертифікату

За словами Ляшка, цифровий сертифікат дозволятиме подорожувати світом. Крім того, уряди країн також розглядають можливості відвідування додаткових масових заходів, які недоступні під час жорсткого карантину.

Що відомо про паспорти вакцинації в Україні

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відповідні документи можуть з'явитися в Україні до 1 липня.
  • Український сертифікат розробляють з урахуванням вимог Єврокомісії та ВООЗ.
  • До впровадження COVID-паспортів, вакциновані двома дозами українці можуть отримати паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію. За потреби його можна показати при перетині кордону.