Він попросив людей, що розповсюджують такі фейки, розповідати та поширювати достовірну інформацію. Про це Степанов сказав під час брифінгу МОЗ, передає 24 канал.

Раніше МОЗ готує карантин вихідного дня: чи працюватиме транспорт

Так, у Степанова запитали, чи розглядає МОЗ введення в дію чорних карантинних зон, які нібито обговорюють в Офісі Президента. Відповідаючи на це запитання, міністр посміхнувся та сказав:

Знаєте, мене дивує, з якою швидкістю у нашій країні розповсюджуються такі фейки. Таке не обговорювалося, ніяких чорних зон ніхто не пропонував запроваджувати. В мене прохання до людей, що розповсюджують таку нісенітницю, – краще поширюйте правдиву інформацію… Щодо госпіталізації, щодо неможливості самолікування.

Звідки з'явилась інформація про чорну зону карантину: коротко

  • Зауважимо, що інформацію про чорну зону карантину в Україні напередодні поширила низка ЗМІ. Журналісти посилалися і на джерела в Офісі Президента, і в МОЗ.
  • Мовляв, там казали: поняття "чорна зона" – це лише робоча назва червоної, яка діє в Україні ще з літа. Втім, вона не передбачатиме пом’якшень, а усі заборони в ній діятимуть беззаперечно.
  • Цікаво, що ці слова перегукуються із тим, що 5 листопада сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Він зауважив, що МОЗ рекомендуватиме уряду посилити обмеження у червоній зоні карантину.
  • Зокрема, – якщо у червоному регіоні кількість інфікованих перевищить показник 320 на 100 тисяч населення і показник тестування позитивних результатів перевищить 20% від усіх протестованих, МОЗ пропонує обмежити та не дозволяти вибирати протиепідеміологічні обмеження, а застосовувати повністю весь перелік.