У багатьох людей ноги мерзнуть не лише у холодну пору, а й навіть влітку у спеку, передає Ukrhealth.

Читайте також: Медики заявили про неочікувану шкоду від чаю

Є чимало причин, чому ноги холодні в будь-яку пору року при будь-якій погоді. Холодні ноги можуть бути сигналом вегето-судинної дистонії. Виникає вона через дисбаланс між симпатичною і парасимпатичню нервовою системами, це призводить до порушення регуляції тонусу судин і внутрішніх органів.

При защемленні нервових закінчень відчувається холод в ногах та навіть оніміння у людей, які мають остеохондроз.

Чому мерзнуть ноги

Чому мерзнуть ноги

Мерзнути ноги можуть навіть через прийом деяких медикаментів. Зокрема, спазм периферичних судин викликають бета-адреноблокатори.

Гіпотоніки частенько мають холодні ноги. Оскільки при низькому артеріальному тиску сповільнюється кровотік. Нікотин здатний викликати спазм судин, тож через куріння ви також можете відчувати холод в ногах.

Холестеринові бляшки перешкоджають нормальному току крові, що відображається на відчуттях у кінцівках. При зниженні функції щитовидної залози (гіпотиреоз) в організмі сповільнюються всі процеси, через це з'являється відчуття холоду в ногах.

Холестеринові бляшки можуть бути причиною змерзлих ніг

Холестеринові бляшки можуть бути причиною змерзлих ніг

Часто ноги мерзнуть у худих людей з вузькою грудною кліткою (астеніки). Через маленьке серце у тілі нема необхідного кровопостачання організму.

Коли людина страждає на залізодефіцитну анемію – тканини недоотримують кисень і кінцівки через це мерзнуть.

Паразити шлунково-кишкового тракту виділяють токсини (гельмінтоз), що впливають на тонус судин, а це теж відображається на відчуттях у ногах.

З проблемою холодних ніг допоможуть впоратися активний спосіб життя, здорове харчування і відмова від шкідливих звичок.