Рафаель Камара зауважив, що нова мутація коронавірусу, виявлена у Бразилії, "агресивніша" до вагітних. Тож, якщо є така можливість, потенційним мамам радять відкласти планування вагітності.

До теми У Великій Британії поширюється ще заразніший штам коронавірусу

Щоб мати більш спокійну вагітність, відкладіть її на кращі часи. Ми не можемо сказати це тим, кому 42 – 43 роки, звичайно. Але молодій жінці, яка має таку можливість, краще за все трохи почекати,
– сказав Рафаель Камара.

Він додав, що міністерство працює над дослідженнями щодо вагітності та нового штаму COVID-19. Поки що немає національного або міжнародного дослідження, але клінічна оцінка експертів показує, що бразильський варіант COVID-19 небезпечний для майбутніх мам.

Раніше тяжкий перебіг коронавірусу спостерігався під кінець вагітності. Але нині медики бачать серйозні зміни в другому триместрі й навіть в першому триместрі вагітності.

Ситуація з коронавірусом у Бразилії: коротко

  • Нині у Бразилії одна з найскладніших ситуацій з коронавірусом. Щодня в країні від недуги помирають більше людей, ніж будь-де у світі.
  • Лікарні в країні переповнені. Медикам не вистачає і ліків, необхідних для інтубації важкохворих пацієнтів.
  • Згідно з даними РНБО України, за минулу добу в Бразилії виявили 42 980 хворих на коронавірус. За цей самий період внаслідок ускладнень померло 1 657 людей.
  • За загальною кількістю інфікованих Бразилія перебуває на 3 місці після США та Індії відповідно. Станом на 19 квітня в країні зареєстрували 13 943 071 хворого на COVID-19. З них 373 335 померли.