Як розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю, наразі влада планує дотримуватися адаптивного карантину.

Важливо У МОЗ назвали області, які не відповідають нормам зеленої зони карантину

Чи буде восени локдаун

Кузін наголосив, що МОЗ та влада хоче відтягнути введення локдауну на максимально віддалений термін. На його думку, набагато кращою альтернативою є адаптивний карантин.

Це складний механізм, але він полягає в тому, що на рівні кожної області ми можемо відслідковувати надчутливі показники, відповідно до них впроваджувати протиепідеміологічні заходи,
– пояснив головний санітарний лікар.

Варто зазначити, що наприкінці осені та на початку зими більшість країн світу дійсно посилюють карантинні обмеження. Попри це, Кузін спростовує повідомлення ЗМІ про нібито запровадження чергового локдауну з 4 вересня.

Чи є підстави говорити про погіршення ситуації з COVID-19

Він погодився з тим, що в Україні дійсно є регіони, в яких спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації. Але, як підкреслив Кузін, зараз немає підстав говорити про погіршення ситуації з коронавірусом у всій країні.

Казати про те, що з 4-го або з 5-го вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, такої інформації зараз немає,
– заявив головний санлікар.

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, що наразі в Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19. Тож, новий спалах можна очікувати в будь-який момент.

Актуально Третій день поспіль: в Україні вакцинують проти COVID-19 рекордну кількість людей на добу

Статистика COVID-19 в Україні: головне

  • Впродовж минулої доби в Україні захворіли на коронавірус 1 054 людини. Разом з тим 1 393 особам вдалося побороти хворобу. На жаль, ще 20 хворих померли від ускладнень.
  • За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 258 532 людей. Станом на ранок 7 серпня загалом одужало – 2 190 686 осіб, а померли – 53 085 українців.