У Чехії з 27 грудня закриваються всі магазини, за винятком продуктових і аптек, і вводиться комендантська година з 21.00 до 5.00. Уряд прийняв це рішення у зв'язку з ростом числа інфікованих на коронавірусну інфекцію, повідомляє IDNES.

Читайте також Українка зробила щеплення проти COVID-19 вакциною Pfizer: як їй це вдалося і як вона почувається

Надзвичайний стан в країні продовжено до 22 січня. Міністр охорони здоров'я Чехії Ян Блатни заявив, що з неділі в країні почне діяти п'ятий (вищий) рівень обмежень згідно з протиепідеміологічною системою.

Так, роздрібна торгівля буде практично повністю зупинена, закриються спортивні та оздоровчі центри. Закриті заклади зможуть отримати підтримку держави.

Мета полягає не в тому, щоб обмежити громадян, а в тому, щоб закликати їх до відповідальності і дозволити системі охорони здоров'я продовжувати свою роботу. Хочу подякувати всіх медичних працівників за їхню роботу. Завдяки їм ми можемо провести відпустку, навіть якщо в цьому році він буде в іншій формі,
– сказав міністр.

Статистика поширення коронавірусу у Чехії

За минулу добу в Чехії підтвердили 10 898 випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість людей з підтвердженим діагнозом зросла до 646 312. Від ускладнень, викликаних COVID-19, померли 10 664 людей. 546 тисяч людей одужали.