Головна санітарна лікарка області Наталія Гопко розповіла, що наприкінці лютого буковинські епідеміологи отримали завдання відібрати для дослідження на наявність "британського" штаму коронавірусу зразки хворих пацієнтів із Заставнівського, Кіцманського і Сторожинецького районів.

Читайте також Парацетамол неефективний проти болю: нове дослідження

За її словами, 5 квітня прийшло офіційне підтвердження з лабораторії ВООЗ у Лондоні, Велика Британія.

Сьогодні ми отримали офіційне підтвердження із вірусологічної лабораторії ВООЗ у Лондоні, що в надісланих туди ще в лютому зразках аналізів пацієнтів з нашої області виявили так званий "британський" штам COVID-19,
– заявила очільниця Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ.

У пацієнтів із Заставнівського, Кіцманського і Сторожинецького районів в лютому спостерігали значний сплеск коронавірусної хвороби.

"І саме тоді, з огляду на епідемічні особливості, у нас виникли ознаки циркуляції цього "британського" штаму COVID-19", – додала вона.

Також у лабораторії зразки пацієнтів перевіряли і на наявність "південноафриканського" штаму коронавірусу. Цей різновид не виявили.

Якихось виражених клінічних особливостей цей штам COVID-19 не має. Єдине – мутований вірус швидше передається. Все інше таке ж, як і при досі відомих штамах коронавірусу. Ніяких змін до тактики лікування і профілактики вносити не планується,
– наголосила Наталія Гопко.