Окрім Івано-франківської області, британську варіацію вірусу виявили у Вінницькій та Закарпатській областях. У 6 зразках з цих регіонів виявили штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 та del HV69/70.

До теми Рубан пояснив, які "мутації" коронавірусу циркулюють в Україні

Зазначимо, що в обох регіонах спостерігається стрімке зростання захворюваності. Закарпаття нині перебуває у червоній зоні карантину. У Вінниці також планують її ввести.

Натомість циркуляцію мутованих штамів, які мають південноафриканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження Україні не виявлено.

Раніше в ефірі "Сніданок з 1+1" генеральний директор Центру громадського здоров'я Романа Родина розповів, що поширення "британського" штаму в Україні є нормальним явищем.

Ми щойно отримали результати з клініки "Шаріте". І у нас в 6 зразках: чотири зразки із Закарпатської області, Вінницька область, отримані "британські" штами. Це в принципі не дивно, бо є міграція населення,
– розповів Роман Родина.

Він додав, що кількості інфікованих серед молоді може бути пов'язане з новими штамами вірусу.

Коли в Україні будуть тести, які відрізняють штами коронавірусу

Родина розповів, що Центр громадського здоров'я МОЗ України почав освоювати тести, які будуть вирізняти "британський", "південно-африканський" та "бразильський" штам коронавірусу.

Ми за розробленим алгоритмом будемо відбирати позитивні ПЛР-зразки з областей, а потім в себе аналізувати, чи є там ті чи інші типові штами. У найближчі тижні ми відпрацюємо це,
– заявив директор ЦГЗ.

Що потрібно знати про "британський" штам коронавірусу

  • На початку грудня 2020 року у Британії заявили про новий штам COVID-19 – N501Y. Але насправді перші зразки були відібрані ще у вересні.
  • До середини грудня 2020 року штам почав добре поширюватись. Його зафіксували в ряді країн Європи та в США.
  • Більшість виробників вакцин заявили, що їхні препарати ефективні проти "британського" штаму.
  • Вчені з Ексетерського університету заявили, що "британський" штам коронавірусу на 64% смертоносніший за інші штами COVID-19.