"Британський" штам, і "південноафриканський" – це більш агресивні віруси, які мають зменшений інкубаційний період: до 1 – 3 днів.

Читайте також "Південноафриканський" штам COVID-19 може бути стійким до вакцини Pfizer

Ми бачимо по результатам захворюваності. Оскільки у британського штаму значно менший час інкубаційного періоду, і він значно швидше поширюється в організованих колективах. Зокрема його можна назвати домашнім штамом, бо якщо людина захворіла на нього, то і родина також хворіє. І це призводить до навантажень на систему охорони здоров’я, бо часто з сім'ями живуть і люди похилого віку,
– заявив Віктор Ляшко.

Відомо, що "південноафриканський" штам коронавірусу зафіксували лише в одній області України – Полтавській. Ці дані оприлюднив ЦГЗ.

За минулу добу, 15 квітня, в Україні виявили ще 17 479 хворих на коронавірус SARS-CoV-2. Загалом станом на 16 квітня в країні зареєстровано 1 921 244 пацієнти з COVID-19.

Впродовж доби в Україні зробили 13 520 щеплень проти COVID-19. Загалом від початку вакцинальної кампанії щепили 432 817 людей. З них 432 815 отримали 1 дозу. Натомість закінчили вакцинацію (тобто отримали 2 дози) – 5 людей.

Що відомо про новий "Південноафриканський" штам COVID-19

"Британський" штам коронавірусу: коротко

  • На початку грудня 2020 року у Британії виявили новий штам COVID-19 – N501Y. Перші зразки цього типу вірусу відібрали ще у вересні. За осінь він став поширюватися країнами Європи.
  • "Британський" штам на початку березня вперше зафіксували й в Україні – на Івано-Франківщині.
  • Станом на початок квітня, за словами Степанова, цей штам вже був зафіксований в усіх областях України.