В розвідці Сполученого Королівства по-новому поглянули на дані вчених, після чого визнали, що версія про створення вірусу SARS-Cov-2 китайськими вірусологами в Ухані є правдоподібною.

До теми У В'єтнамі виявили нову мутацію коронавірусу

Раніше повідомлялось, що норвезький вірусолог Біргер Серенсен і професор лондонського Університету Святого Георгія Ангус Далгліш збираються оприлюднити доповнену версію своєї роботи, у якій вони вже понад рік стверджують, що вірус має штучне походження.

Нагадаємо, раніше подібну інформацію опублікували американські ЗМІ.

У розвідки США є нові дані щодо походження COVID-19

Джерело: The New York Times

Американська розвідка повідомила в Білий дім про те, що у них є нові дані щодо джерела епідемії коронавірусної інфекції. Розвідка буде використовувати "комп'ютерні потужності", щоб зрозуміти, чи з'явився вірус із лабораторії, або в результаті контакту людини з тваринами.

Китай засуджує плани США щодо розслідування того, чи коронавірус походить з китайської лабораторії в Ухані.

Офіційно лабораторне походження коронавірусу не підтвердили

Джерело: ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я 30 березня оприлюднили результати розслідування щодо походження коронавірусу. SARS-CoV-2, найімовірніше, передався людині від кажанів через проміжну ланку.

4 можливих сценарії передачі коронавірусу людині:

  • За оцінками фахівців, "ймовірно" або "дуже ймовірно", що передача відбулася від кажанів до людей через якусь іншу тварину.
  • При цьому зараження безпосередньо через кажанів оцінюється як просто "ймовірне".
  • Також можливий, але з низькою ймовірністю, сценарій зараження через харчові продукти.
  • Витоком з лабораторії назвали "вкрай малоймовірною".