Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

"В усіх військових конфліктах медики є особами недоторканними, адже вони виконують свій професійний обов’язок – рятують життя і здоров’я людей. На жаль, у ході антитерористичної операції на Сході України відомі непоодинокі випадки нехтування озброєними бойовиками цих правил. Під час обстрілів сил АТО часто страждають медичні працівники, у першу чергу ті, хто намагається надати допомогу пораненому, винести його з поля бою", - наголосив Андронатій.

За його словами, за порушення затверджених на міжнародному рівні правил і законів ведення війни (так званих женевських конвенцій), відверте невмотивоване насильство над медиками на полі бою передбачена кримінальна відповідальність за нормами не тільки національного, а й міжнародного законодавства.

"На жаль, під час боротьби з озброєними терористами на сході України міжнародні зобов’язання, договори і меморандуми не виконуються. Сепаратисти ведуть обстріл позначеної червоним хрестом авіаційної техніки, розстрілюють машини швидкої допомоги, викрадають поранених", – зазначив полковник медичної служби.

Він додав, що нещодавно під час евакуації поранених був обстріляний медичний вертоліт Мі-8. Через це постраждали військовий лікар і фельдшер.

Нагадаємо, 24 українських військовослужбовців з різних структур загинули під час Антитерористичної операції на Сході України.