Тож більшість депутатів данського парламенту виступають за перепоховання вибракуваних тварин. Влада непокоїться, що це заховання загрожує довкіллю та здоров'ю жителів найближчих населених пунктів, повідомляє TV2.

До теми Вбитих через коронавірус норок в Данії виштовхує з могил

Так, у західній Ютландії, а саме біля населених пунктів Каруп і Хольстебро, напередодні організували заховання вбитих через коронавірус норок. До слова, їх поховали не надто глибоко, через що тіла тварин буквально вийшли на поверхню. Внаслідок цього правоохоронцям довелося повторно засипати їх ґрунтом.

91 депутат парламенту зі 179 переконаний, що заховання 10 тонн мертвих тварин поруч з населеними пунктами може стати "бомбою сповільненої дії". Таку ж думку оголосив мер одного з наближених до поховання міст.

У Консервативній партії стурбовані юридичними порушеннями дозволу на масове поховання тварин. Адже в одному з наказів йдеться, що заховання має бути узгоджене з муніципалітетами, на території яких воно відбудеться. Але натомість їх повідомили занадто пізно.

Мене найбільше дивує, що ми звернули на це увагу міністерки вже минулого тижня, але попри це заховання тварин продовжилося,
– розповів депутат Томас Даніельсен від Ліберальної партії.

Парламентський комітет з питань довкілля та продовольчої безпеки нині повинен зібратися на консультацію з міністром довкілля Леа Вермелін. Депутати проситимуть надати юридичне обґрунтування дозволу на поховання норок у такому форматі та запропонувати альтернативні варіанти, що робити з такою кількістю мертвих тварин.

Вибракування норок в Данії: що відомо

  • 4 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що на фермах в Данії повинні необхідно вбити всіх норок.
  • Вона повідомила, що від цих тварин поширюється мутований коронавірус та переконувала, що ця мутована варіація SARS-CoV-2 знижує здатність до утворення антитіл.
  • Через новий штам інфекції уряд Данії посилив карантин у 7 північних муніципалітетах.
  • У ВООЗ розкритикували рішення Данії. Коронавірус мутує постійно і не було жодних підтверджень, що його нова версія є небезпечною.
  • Уряд Данії таки прийняв рішення знищити 15 мільйонів звірят.
  • Згодом виявилось, що новий штам не становив небезпеку для людини.
  • Міністр сільського господарства і продовольства країни Моґенс Йєнсен вибачився перед фермерами й подав у відставку.
  • Згідно з останніми підрахунками, фермери, вже вбили понад 10 мільйонів своїх тварин.
  • Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен не змогла стримати сліз під час візиту на одну з ферм, де знищили усіх норок. Посадовиця вибачилася перед фермерами за допущену помилку.