Відсутність військових психологів на фронті, довготривалі бойові дії, затримка ротацій приводить до психічних стресів і як результат: конфлікти не тільки з офіцерами, а й з рідними.

Аби попередити такі явища, у Чернігові при обласній психо-неврологічній лікарні відкрили Центр психологічної реабілітації та лікування бійців АТО і членів їхніх сімей. Боєць 13-ого окремого мотопіхотного батальйону Петро вже ходить сюди. Каже, з його батальйону 65 хлопців пройшли обстеження і у 5-тьох лікарі констатували психологічний стресовий розлад.

Півтори сотні бійців вже пройшли через центр. 129 з них отримали допомогу і доліковуються вдома. Зараз у центрі 22-оє мобілізованих. П'ятеро висококваліфікованих психологів працюють з ними індивідуально. Кожен боєць проводить в стінах центру близько 2,5 тижнів.

Фінансами центру допомагають волонтери. Обласна влада забезпечує ліками та обладнанням. Психологи наполегливо просять військове командування не ігнорувати їх допомогу і перед поверненням додому бійців скеровувати їх в центр психологічної допомоги.