Наразі у Білорусі ведеться робота для локалізації виробництва вакцини "Супутник V". Про це повідомляє Російський фонд прямих інвестицій.

Читайте також Казахстан почав виробляти російську вакцину проти коронавірусу

Глава білоруського Міністерства охорони здоров’я Дмитро Піневич заявив, що білорусів почнуть вакцинувати російським "Супутником" вже у січні.

Так, на першому етапі планують вакцинувати 200 тисяч осіб із подальшим охопленням у 2 мільйони. Спершу препарат безкоштовно отримають медичні працівники, вчителі, працівники торгівлі та тих сфер, у яких контактують з великою кількістю людей.

Чому до вакцини "Супутник-V" низька довіра

Російську вакцину "Супутник V" почали реєструвати в серпні, коли вона навіть не пройшла третьої фази випробувань. Це викликало сумніви у науковій спільноті й недовіру до цього препарату. Низка країн відмовилася від вакцини через брак інформації та недоліки в дослідженнях. Експертів непокоїть також й те, що вакцинація професійних груп ризику в країні розпочалася до закінчень клінічних досліджень.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не купуватиме російську вакцину. За його словами, Україна боротиметься за те, щоб партнери дали вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Однак не російську вакцину "Супутник", яка не пройшла всі клінічні випробування.

"Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. Більш того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо. Україна передусім базує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину", – наголосив президент України.