Він наголосив, що, ймовірно, для нового звіту будуть потрібні додаткові відповіді від Китаю, де коронавірус виявили вперше. Про свою роботу розвідка також має повідомити Конгрес.

До теми Китай заперечує, що уханські вірусологи хворіли на COVID-19 в листопаді 2019 року

"Я попросив розвідку подвоїти свої зусилля щодо збору та аналізу інформації, яка може наблизити нас до остаточних висновків", – сказав Джо Байден.

Водночас президент США зазначив, що ще у 2020 році він закликав американський Центр контролю та профілактики захворювань отримати доступ від Китаю, щоб отримати якомога більше інформації про вірус.

Ймовірні сценарії виникнення вірусу

У заяві Байдена також мовиться про те, що раніше він отримав попередній звіт, згідно з яким коронавірус міг з'явитися внаслідок:

  • людських контактів із зараженими тваринами;
  • лабораторної аварії.

Проте остаточного висновку в документі не було. США також продовжуватимуть співпрацювати з однодумцями з усього світу, щоб натиснути на Китай для участі у міжнародному розслідуванні щодо COVID-19.

Перші випадки коронавірусу: коротко

  • 31 грудня 2019 року влада Китаю повідомила про випадки пневмонії, викликаної невідомим збудником. Вже 3 січня 2020 року мовилося про 44 випадки пневмонії в місті Ухань.
  • Проте у 2021 році у ЗМІ з'явилась інформація, що 3 вчених з інституту вірусології в Ухані мали схожі до коронавірусних симптоми ще в листопаді 2019 року.