Однак не завжди саме такого, як хотілось би, - інколи брекети все ж бувають неточними. Саме тому американські та британські спеціалісти спільно розробили інноваційного робота.

Система під назвою Sure Smile може виготовити точні брекети значно швидше, аніж це роблять ортодонти. А головне - одразу продемонструвати результат їхнього носіння у вигляді 3D-симуляції.

Все починається зі сканування. Зуби вкривають спеціальним білим розчином. Потім за допомогою ручного сканера лікар формує точну тривимірну карту щелеп пацієнта. Таким чином можна детально оглянути зуби з усіх боків і вирішити, що ж потрібно виправити. Далі - справа техніки. Робот за встановленими параметрами вигинає скобу, розігріваючи її до 537°С.

“Нарешті ми можемо забути про найнудніший етап нашої роботи - вигинання металевих дротів. Машина зробить це самостійно, до того ж краще за нас”, - переконаний ортодонт Шивані Патель.

Брекет не потрібно приміряти, а з часом - виправляти чи замінювати на новий. Він кріпиться лише раз. До того ж, точність моделювання та виготовлення дозволяє скоротити курс лікування щонайменше на третину.

“3D-симуляція дозволяє створити ідеальні брекети для конкретного пацієнта. Під час моделювання клієнт може детально побачити недоліки своїх зубів та повідомити, що і як він хотів би змінити. Кілька секунд - і можна побачити, якими ж будуть його зуби після лікування. Це дуже збадьорює всіх пацієнтів. До сьогодні таке прогнозування було неможливим. Ніхто достеменно не міг передбачити, як зміняться зуби після носіння брекетів“, - розповідає ортодонт Шивані Патель.

Як запевняють спеціалісти, метод Sure Smile підходить для людей будь-якого віку і з будь-якими зубами. Втім, це задоволення не з дешевих. Пацієнту доведеться заплатити від $3284 - $9850, залежно від складності курсу.

Втім, заспокоюють лікарі, коли система стане популярнішою, лікування подешевшає. Зараз Sure Smile встановлена у кількох госпіталях Сполучених Штатів, Канади, Австралії та Великої Британії. Невдовзі спеціалізовані клініки планують відкрити у всій Європі.