Про поширення BA.2 в Алжирі повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на слова генерального директора Інституту Пастера Фаузі Деррара.

До теми Що відомо про нову мутацію Омікрону: вчені сказали, чи варто хвилюватися

Алжир нещодавно зафіксував кілька випадків захворювання BA.2, яке, як відомо, широко поширене в Південній Африці, Сполучених Штатах та в деяких європейських країнах, таких як Данія, і в деяких азійських країнах,
– заявив Фаузі Деррар.

BA.2 передається швидше, ніж початковий варіант Омікрону

Заявивши, що новий варіант Омікрону "не викликає занепокоєння", чиновник закликав громадян бути обережними та пильними.

Люди, інфіковані Омікроном, схильні до ризику зараження BA.2. Імунітет, набутий проти Омікрона, недостатній проти BA.2. Це не означає, що цей підваріант більш небезпечний, але він швидко поширюється у порівнянні з Омікроном,
– зауважив він.

Захворюваність на коронавірус в Алжирі

  • В останні кілька тижнів Алжир зіткнувся з 4 хвилею коронавірусу, в якій переважає швидке поширення Омікрону.
  • За словами генерального директора Інституту Пастера в Алжирі, рівень вакцинації населення залишається низьким: лише 32% від загальної кількості алжирців. Майже 90% хворих, які надійшли в реанімацію з коронавірусом, не були вакциновані.
  • За позаминулу добу, 29 січня, в країні зареєстрували 1 742 нових хворих на коронавірус і 10 смертей внаслідок хвороби. Загальна кількість виявлених інфікованих досягнула 249 310. Натомість померли від коронавірусу 6 555 мешканців країни.