Найстаріші люди світу мають деякі поради для довгого життя.

Так, 116-річна Сюзанна Джонс жартує, що її секрет у беконі. Її родичі підтверджують слова жінки.

"Вона їсть бекон протягом усього дня", — каже племінниця Лоїс.

Добра новина, чи не так? Останні роки багато медіа приділяють увагу довгожителям, задаючи питання про іх звички. І жодного разу ніхто з них не розповів про вітаміни.

А от найстарша жінка Шотландії Джессі Галлан, перш ніж вона померла у свої 109 років, розповіла таблоїду Daily Mail, що ключ до її успіху – їсти кашу і уникати протилежну стать.

"Мій секрет довгого життя — триматися подалі від чоловіків. Вони створюють більше проблем, ніж вирішують", — казала вона.

Схожу пораду можна було почути від 115-річної італійки Емми Морано. Вже 100 років вона кожен день їсть яйця, а також з 1938 року не вступала в шлюб після розлучення.

Марк Берендс, який помер цього року на 110 році, був твердо впевнений, що його секрет у пиві. Він пив його щодня близько 3 години дня.

"Він завжди жартує, що це його ліки, так як він приймав дуже мало ліків", — розповіла дочка Лоїс.

Найбільша розбишака серед довгожителів та найстаріша серед них курила цигарки аж до 117 років. Всього Жанна Кальман прожила 122 роки, що наразі є рекордом. Крім того вона споживала не менше плитки шоколаду в день, любила каву та не відмовлялася від склянки вина.

Просто подумайте: їй було 8 років, коли Едісон винайшов електричну лампочку, і 14, коли почалося будівництво Ейфелевої вежі. Жанна уникала галасливих сварок та інших конфліктів.

Спосіб життя та генетика Кальман стали предметом досліджень багатьох фахівців.

Нагадаємо, що середня тривалість життя у країнах ЄС перевищила 80 років.