Мінфін заявив, що документ містить плани щодо подальших заходів для впровадження реформ у 2022 році. Зокрема це є умовою для отримання 2,2 мільярда доларів допомоги.

До теми Україна отримала ще один транш від МВФ: скільки надійшло коштів

Україна пообіцяла МВФ вакцинували 17 мільйонів осіб

Визнаючи, що зусилля з вакцинації є ключовими для підтримки економічного відновлення, ми забезпечили достатній запас вакцин і прагнемо вакцинувати як мінімум 17 мільйонів осіб до кінця 2021 року,
– мовиться у документі.

Ба більше, держава пообіцяла завершити аудит коштів, витрачених державним дорожнім фондом до кінця грудня 2021 року. Мовиться про 13,3 мільярда гривень.

Ми передали 212 справ правоохоронним органам і зобов'язуємось повністю співпрацювати з будь-якими потенційними кримінальними розслідуваннями щодо витрат, пов'язаних із COVID-19, у тому числі шляхом надання доступу до доказів, зібраних у рамках процесу аудиту,
– мовиться у меморандумі.

У Мінфіні пояснили, що Меморандум про економічну та фінансову політику та Лист про наміри містять заходи щодо реформ у:

  • грошово-кредитному;
  • податково-бюджетному;
  • а також фінансовому секторах.

Вони "спрямовані на поліпшення бізнес-клімату і посилення верховенства права і боротьби із корупцією".

Саме виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від МВФ – 2,2 мільярда доларів.

Коротко про транші МВФ

  • 24 листопада Україна отримала ще один транш від МВФ – 699 мільйонів доларів надійдуть у рамках програми stand-by.
  • До речі, 9 червня 2020 року затвердили співпрацю між Україною та МВФ на суму 5 мільярдів доларів. Допомогу спрямовують на подолання наслідків пандемії коронавірусу, зміцнення результатів і продовження реалізації важливих структурних реформ у нашій державі.
  • Україна вже отримала 2,8 мільярда доларів. Програму продовжили на 6 місяців, тож в України є більше шансів отримати решту грошей.