Напередодні стало відомо, що донька колишнього військового розвідника Сергія Скрипаля – Юлія – поспілкувалася телефоном зі своєю родичкою Вікторією (племінниця Сергія Скрипаля – "24"), яка зараз перебуває у Росії. Також британській правоохоронці поширили інформацію, що стан Юлії покращується і вона навіть зробила перші заяви.

Читайте також: Отруєння екс-шпигуна Скрипаля: британська розвідка назвала точне місце виготовлення "Новачка"

Згодом один із російських пропагандистських телеканалів опублікував аудіозапис розмови між Юлією та Вікторією Скрипалями, передає BBC. Наводимо Вам її стенограму.

– Це Юля Скрипаль.

– Ой, Юлю, як ти, господи... Я почула за голосом, що це ти, я зрозуміти не можу. Це тобі дали телефон, так?

– Так, так.

– Ой, слава богу, господи, Юляшу, у тебе все нормально?

– Нормально, все добре.

– Дивись, якщо я завтра отримаю візу, я до тебе в понеділок, 9 квітня, прилечу.

– Тобі візу ніхто не дасть, Віко.

– Ну, я, в загальному, це, теж так думаю. Якщо дадуть, мені треба, щоб ти на те, можу я бачити тебе чи ні, сказала "так".

– Так я думаю, немає, тут зараз ситуація така, що...

– Я все знаю, так...

– Потім... Все добре, коротше, там вже буде видно.

– Це твій телефон?

– Це тимчасовий, знаєш... Все нормально, а там видно по ходу, вирішимо цю ситуацію, сама знаєш яка. Все добре, коротше, все можна вирішити, всі поправляються, всі – живі.

– Ясно, у тата все нормально?

– Все нормально, зараз відпочиває, спить, у всіх здоров'я нормально, ніяких непоправних речей немає, я скоро виписуюся, все ок.

– Все, давай, цілую.

– Давай, все, поки що.

Читайте також: Донька Скрипаля відмовилась від російської допомоги

Запис розмови Вікторії та Юлії Скрипаль

Як розповіла у коментарі ресурсу Вікторія Скрипаль, вона навіть не сумнівається, що з нею говорила Юлія та спілкувалася донька розвідника з нею зі своєю звичною тональністю.

"Реакцію ви самі чули: ви знаєте, що я не вірю своїм вухам. А потім - ззовні спокійно, а всередині таке... Ну як сказати, закоханість, почуття закоханості таке", – зазначає Вікторія Скрипаль.

За словами жінки, їй вдалося записати розмову, оскільки через особливості її роботи (робота, пов’язана з фінансами, відтак її можуть запідозрити у махінаціях) в неї стоїть спеціальна програма, а вирішила її оприлюднити у ЗМІ, аби показати в Росії, що процес одужання її родички йде.

Чи немає у мене відчуття, що мене використовують в інформаційній війні? Ви думаєте, я не переживаю? Я дуже переживаю. Я дуже переживаю. Мені страшно, жахливо страшно. Те, що пишуть? Я не можу всім заткнути рот. Не можу…. Знаєте, може, як такого тиску немає, але навідні запитання, вони є. Зокрема, запитують мене так, в такому контексті, щоб я відповіла так, як треба, а не так, як я хочу,
– додала Вікторія Скрипаль.

Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію. Їх обох доправили до реанімації у критичному стані.