Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації
Джерело:
MDPIОсінь – пора сезонних застуд, ГРВІ та грипу. За останніми даними ВООЗ, в Україні циркулюватимуть 4 штами грипу. Вакцини проти них уже розроблені й невдовзі стануть доступні. Проте дослідження проводилися переважно за участю молодих та здорових людей, тож питання захисту груп з ослабленим імунітетом залишається відкритим.
Чи допоможе вакцина захиститися від грипу? У більшості випадків – так. Але для того щоб підвищити ефективність вакцинації, людям з ослабленим імунітетом необхідно подбати про його відновлення. І помічник нам у цьому – вітамін Д.
До теми Дефіцит вітаміну Д під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією
Чому не в кожного виробляються антитіла
На жаль, у багатьох людей немає адекватної відповіді на вакцинацію: антитіла (IgG) утворюються в незначній кількості або ж не утворюються взагалі. Відповідно, людина залишається незахищеною перед збудниками інфекцій.
На вироблення антитіл впливає чимало чинників, зокрема вік та неправильна робота імунної системи. Неадекватну відповідь організму на вакцинацію спричиняє також дефіцит вітаміну Д. Утім, не поспішайте панікувати: з відновленням умісту цього вітаміну в крові зростає й рівень специфічних IgG. Саме так: наукова спільнота дедалі більше переконується в тому, що вітамін Д3 підтримує природний захист від інфекційних хвороб, а також покращує адаптивну імунну відповідь на вакцинацію.
Зокрема, 2018 року, щоб визначити, чи впливає дефіцит вітаміну Д на імунну реакцію внаслідок вакцинації проти грипу, у Китаї було проведено метааналіз за участю 2 367 пацієнтів. Виявилося, що серозахист від вірусу грипу А підтипу H3N2 (A/H3N2) та штаму В у пацієнтів з дефіцитом вітаміну Д дещо гірший, ніж у групи з нормальним рівнем цього вітаміну.
Дефіцит вітаміну Д погіршує імунітет / Фото Pixabay
Аналогічні спостереження та клінічні дослідження проводились задля вивчення впливу вітаміну Д на імунну відповідь вакцинації проти кору, пневмокока, менінгокока, гемофільної палички та інших недуг. Результати були аналогічними – дефіцит вітаміну Д в організмі може послабити імунну відповідь на щеплення і знизити ефективність вакцинації.
І це не дивно, адже вже давно встановили, що вітамін Д є важливим фактором для здорового імунітету.
Тож якщо хочете бути захищеними від інфекційних хвороб, потрібно звернути увагу на дефіциту вітаміну Д. Нормальні показники вітаміну Д:
Вміст вітаміну Д в крові повинен становити не менше 75 нмоль / л (≥ 30 нг / мл).
Для групи ризику (літні люди, з ожирінням або хронічними хворобами) – 100-150 нмоль / л (40 – 60 нг / мл).
Яка норма вітаміну Д на добу
Згідно з рекомендаціями Американського ендокринного Товариства, для більшості населення достатньою дозою є 1500 – 2000 МО на день (або 5000 МО через день).
Якщо ж у людини є хронічні захворювання, які послаблюють імунітет (зокрема цукровий діабет або ожиріння), то дозу можна збільшити до 5000 – 6000 МО на день. Вищі дозування можна приймати лише під контролем лікаря.
Важлива інформація: на вироблення імунітету сильно впливає білок, оскільки антитіла – це білкові структури, для формування яких необхідні амінокислоти. Тож до раціону необхідно додати такі продукти як м'ясо, рибу, яйця та овочі.У цих всіх продуктах також міститься необхідний нам вітамін Д. Але без фахової освіти складно порахувати точну кількість продуктів, які необхідно спожити для усунення його дефіциту. Проте навіщо так турбуватися, якщо сучасна медицина вже давно про це подбала.
Ми пропонуємо мінітаблетки "Декап", які виробляються на сертифікованому польському заводі у двох необхідних дозуваннях – 2 000 МО та 5 000 МО.
Препарат можна придбати без рецепта у звичайній аптеці або ж у фірмовому інтернет-магазині Omnifarma. "Декап" подбає не лише про вас, а й про ваших дітей, адже його можна приймати від трирічного віку.
Висновок: вакцинуйтеся, але не забувайте про здорове харчування, в якому баланс вітаміну Д грає важливу роль для вашого імунітету. Тоді вам не будуть страшні жодні віруси.