Чому зуби ростуть криво та як цього уникнути

Джерело:
American Dental AssociationЗуби можуть рости криво з кількох причин: генетична схильність, шкідливі дитячі звички, наприклад, манера гризти нігті та неправильний догляд за ротовою порожниною.
Криві зуби – це поширена проблема, яка вимагає втручання ортодонта. Але є способи уникнути дорогих брекетів і пластинок.
Також на тему Як чищення зубів впливає на розвиток деменції
Чому зуби криво ростуть
Зуб може рости криво з кількох причин:
Генетичні особливості. Постійні зуби можуть збиватися до купи через свій великий розмір або брак місця для росту, тобто маленької щелепи. Може вийти так, що великі зуби передалися у спадок від тата, а маленька щелепа від мами.
Шкідливі дитячі звички. Багато дітей смокчуть великий палець. Більшість малюків самостійно відмовляються від цього до 2 – 4 років. Але якщо звичка зберігається до 6 – 7 років, це може призвести до зміщення передніх зубів і звуження верхньої щелепи, що вплине на ріст кутніх зубів.
Звичка гризти нігті також може призвести до пошкодження емалі та втрати зубів. У такому випадку може знадобитися необхідність встановлення брекетів.
Неправильний догляд за ротовою порожниною. Батьки нерідко балують малюків солодким молоком або соком у пляшці поза основним прийомом їжі. Але після появи перших зубів не варто давати дитині солодкі суміші під час сну або протягом дня. Краще пригощати його солодким лише під час їжі, в іншому випадку зростає ризик розвитку карієсу.
Якщо дитина потребує постійно смоктати або пити з пляшечки, спробуйте замінити сік простою водою. Карієс руйнує емаль, що може призвести до втрати молочного зуба завчасно. Після цього зуби можуть зміщуватися через порожній простір і заважати росту постійних зубів.
Що робити, щоб зменшити ризик кривих зубів
Правильний догляд за ротовою порожниною допоможе знизити ризик кривих зубів, навіть якщо причина в генетиці.
Регулярно відвідувати стоматолога. Вперше відвідати стоматолога рекомендується після появи першого зуба. Фахівець розповість про ризики розвитку карієсу, покаже, як правильно доглядати порожнину рота малюка.
Постійне спостереження у стоматолога допоможе якомога раніше розпочати виправлення прикусу. Стежити за кількістю солодкого та проявом шкідливих звичок. Збалансоване харчування вбереже дитину не лише від проблем із зубами, а й допоможе правильно рости та розвиватися усьому організму.
А деякі шкідливі звички, наприклад, гризти нігті, можуть говорити про підвищену тривожність. Щоб допомогти дитині впоратися із цим, рекомендується звернутися за допомогою до дитячого психолога.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.