Пані Супрун останнім часом чимало приголомшливих заяв робила – зокрема, каже, що морозиво можна їсти коли болить горло, можна сидіти на холодному, можна мочити манту і не обов'язково щодня їсти суп.

Читайте також: Вакцини від грипу в Україні: стало відомо, коли вони з’являться

Й кожна з цих заявив викликала бурхливу дискусію в українському суспільстві, демонструючи, наскільки ми все ж таки неосвічені й перебуваємо у полоні стереотипів, які більше притаманні бабусям з забитих сіл, аніж сучасним людям, що мають доступ в Інтернет. От з останнього, щодо тих щеплень від грипу.

Їх українці не роблять, бо бояться і не розуміють, наскільки вони є для них спасінням від того традиційного зимового семиденного хворіння. Ну, бояться українці щеплень, бо пам'ятають ті дешеві й неякісні вакцини, що їх тодішня влада завозила в Україну. Й певний сенс в таких побоюваннях є, утім – це ж справа минулих років, тепер ситуація інша.

То ж той негативний досвід, що його має простий українець від вакцинації, він насправді зараз вже заважає ухвалити правильне рішення про необхідність захистити свій організм щепленням, як це робиться в усьому цивілізовано світі. Ну, а ще українці – банально неосвічені. Як аргумент наводять власний досвід, мовляв, коли мені в дитинстві робили щеплення від грипу – я одразу хворіла! Але ж – так і має бути. Саме так те щеплення й працює.

Читайте також: В Україні заборонили вакцину від небезпечних хвороб

Адже тим уколом в організм людини заносять вірус, людина захворює на нього, організм починає виробляти так би мовити протиотруту і набуває таким чином імунітет проти цього вірусу. Звісно у вакцині, той вірус в ослабленій формі, то ж організму буде легко його подолати. Але набутий від того ослабленого вірусу імунітет захищатиме Вас від подібних вже повноцінних вірусів, які кружлятимуть взимку навколо!

То ж гніватися, що мені от в дитинстві кололи вакцину, а я потому одразу захворювала – це розписуватися у власній неосвіченості, адже якщо Ви захворювали одразу після щеплення – це означає, що вам кололи якісну вакцину, бо саме так вона і має працювати! Й звісно, щеплення від грипу не дасть вам стовідсоткової гарантії, що ви не захворієте – проте, навіть якщо ви і підхопите вірус, перебіг хвороби буде значно легшим й у вас точно не буде від неї тих важких наслідків, яким і небезпечний той грип.

Й на останок, якщо ось ці всі мої теоретичні викладки Вас не переконали, поділюся власним досвідом. Я от свого часу так само був проти вакцинації, писав пам'ятаю в поліклініці навіть відмови від обов'язкових щеплень. Утім, коли став дорослішим – і я зараз не про вік, а про розум – так, от коли я став дорослішим, то тепер от щороку роблю щеплення від грипу. Зроблю його і буквально найближчої суботи, коли матиму вільний від роботи час поїхати в аптеку за вакциною.

Чому я так робитиму? Тому що я на грип до того хворів два рази за зиму мінімум – й хворів повноцінно – дуже тяжко тривав перебіг моєї хвороби, хоча я й скуповував при цьому пів аптеки. Взагалі то, посидіти вдома на лікарняному – це я із задоволенням, на вулиці холодрига й сірість, а ти ковдрою вкрився й серіальчик дивишся.

Це – теоретично, бо на грип я хворів завжди тяжко, й той серіальчик чи книжка мені були не в радість. Й років от три тому я випадково наважився зробити щеплення від грипу. І як то кажуть – світ для мене перевернувся. Це було справжнє диво, але тієї зими я вперше в житті не захворів!

Ну, пару разів горло боліло, таке було, але так щоби тиждень помирати й виходити лише в аптеку за черговою порцією фармакології – от такого вже не було. Для мене це було щось неймовірне, я подумав, яким же я дурнем був, що раніше не вакцинувався.

Отже, підсумовую: вакцина – діє, тому я роблю щеплення тепер кожного року й вам дуже раджу. Це недешево – до 300-та гривень, але погодьтеся – за тиждень вашої хвороби на грип Ви в аптеці більше грошей залишите.

Це при тому, що купувати А ще поки ви будете тиждень хворіти, ви той тиждень свого життя банально втратите – хіба це не варте 300-та гривень? Й точно варта тих 300-та гривень гарантія, що у Вас від грипу не буде смертельних ускладнень, від яких щорічно помирають кілька десятків українців.

Тож, не вірите пані Супрун, повірте мені – щеплення від грипу робити варто, і не тягніть, робіть його просто зараз, до того, як в країні почалася епідемія. І якщо зробите щеплення зараз – Ви мені потому дякувати будете, що я Вас вмовив.

Читайте також: Супрун спростувала міф про клінічні випробування