Наука виявила гени, які спричиняють розвиток дислексії
Джерело:
U.S.NewsДислексія або розлад читання – хвороба, що характеризується проблемами з читанням, попри нормальний інтелект та за відсутності порушень слуху і зору. На цю хворобу страждають люди різних вікових категорій.
Дослідники повідомляють, що вони точно визначили кількість генів, які відповідають за цей розлад. Науковці зазначають, що дислексія та амбідекстрія мають генетичний зв'язок.
Цікаво 60 років не мився: в Ірані не стало найбруднішого чоловіка у світі
Як виявляли гени
Для вивчення генів, які провокують хворобу, провели дослідження. Воно включало 50 000 дорослих людей з дислексією та 1 мільйон дорослих без діагнозу. Дослідники перевірили зв’язок між мільйонами генетичних варіантів і статусом хвороби.
Приблизно одна третина виявлених генетичних варіантів раніше була пов’язана із загальними когнітивними здібностями та рівнем освіти. Деякі з генів були пов’язані з іншими станами нейророзвитку, такими як: затримка мови, мислення та низький рівень академічних досягнень.
Багато генів, які провокують дислексію, також пов’язані з синдромом дефіциту уваги та гіперактивністю.
Чи залежить розвиток хвороби від конкретної мови
Дослідники виявили, що кілька генетичних варіантів були найбільш значущими у вибірці китайськомовних учасників дослідження. Це свідчить про те, що загальні процеси мислення під час навчання не залежать від конкретної мови.
Використовуючи генетичну інформацію з дослідження, дослідники змогли передбачити, наскільки добре діти та дорослі можуть читати.
Як отримати безплатну діагностику в Україні
- У Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози у МОЗ нагадали, що рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямом у лікуванні хвороб. Програми медичних гарантій розробили шість досліджень, які дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях. Їх можна зробити безоплатно.
- У пацієнтів з онкологічними захворюваннями є гарантії від держави, про які варто знати. Для цього громадська організація "Афіна. Жінки проти раку" запустила проєкт "Пацієнт має право!". Тепер пацієнти за допомогою телефонного дзвінка зможуть отримати інформаційну підтримку щодо своїх прав.