Укр Рус
15 жовтня, 22:23
2

Чому одні люди видаються нам сексуальними, а інші – ні

Основні тези
  • Сексуальний потяг обумовлений складними факторами, включаючи нейромедіатори, такі як дофамін і серотонін, а також соціальні та особистісні чинники.
  • Дослідження показують, що особисті якості, такі як чесність, можуть впливати на сприйняття привабливості, причому жінки більше оцінюють емоційні та соціальні характеристики, а чоловіки — фізичні.
  • З віком для обох статей естетичні критерії втрачають свою значущість, а особистісні характеристики стають важливішими при виборі сексуального партнера.
  • Вибір сексуального партнера залишається індивідуальним процесом, що не залежить від наукових досліджень, і кожна людина має власні уподобання.

Джерело:

Brain and Behavior

Сексуальний потяг охоплює думки про секс, фантазії та бажання брати участь у сексуальних стосунках, що виникає у відповідь на різні внутрішні та зовнішні сигнали. На цей потяг впливають безліч факторів, таких як взаємини між партнерами, а також їхній емоційний та фізичний стан.

Як виникає сексуальний потяг

В регуляції сексуального потягу беруть участь нейромедіатори – невеликі речовини, що передають сигнали між нейронами в мозку. Провідну роль у цьому процесі відіграють дофамін і серотонін, пише Brain and Behavior.

Також на тему  Чи можна ковтати сперму і як це може вплинути на здоровʼя

Зрозуміти, як формується сексуальний потяг однієї людини до іншої, доволі складно. Цей процес неможливо звести до єдиної формули, застосовної до всіх. Кожна людина має унікальну психіку, перебуває під впливом різних зовнішніх і внутрішніх обставин і має свій життєвий досвід.

Уявлення про сексуальну привабливість і критерії вибору партнера сильно різняться у різних людей. Для людини сексуальний потяг став не лише фізіологічним процесом – на нього також впливають соціальні фактори.

Наукові дослідження сексуального потяг 

Чи впливають особисті якості на сприйняття зовнішньої привабливості? Вчені досліджували це питання. В ході експерименту вони описували характер людини перед тим, як показувати його фотографію учасникам дослідження.

Результати показали, що люди вважали більш привабливими тих, хто був описаний як чесний. Водночас якщо людину називали агресивною, її привабливість знижувалася в очах учасників дослідження.

На основі одного з досліджень можна зробити висновок про критерії вибору сексуальних партнерів:

  • у середньому жінки надають більше значення таким якостям, як вік, освіта, інтелект, довіра, емоційний зв'язок та рівень доходу потенційного партнера, ніж чоловіки, – на 9 – 14 пунктів вище на шкалі від 0 до 100;
  • водночас для чоловіків зовнішність та фізичні параметри партнерки мають більше значення;
  • з віком для обох статей естетичні критерії, такі як зовнішність і фізичні дані, втрачають свою значущість; особистісні характеристики стають більш важливими.

Слід зазначити, що досліджень на цю тему небагато. Це зрозуміло, адже вибір сексуального партнера – процес індивідуальний і не залежить від наукових даних. Кожна людина керується своїми вподобаннями, і не варто їх змінювати під тиском громадської думки.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.